וירוס כופר

שאלות נפוצות

כיצד אוכל לדעת אם נפגעתי מוירוס כופר?

גם אם תרצו לא תוכלו לפספס זאת. הוירוס נועל כל אפשרות לעבוד על המחשב. שולחן העבודה מוחלף, יש באנר שמופיע עם דרישת הכופר, ולא תוכלו לגשת למרבית המסמכים במחשב או בשרת.

כיצד פותחים את ההצפנה של וירוס כופר?

פתיחת הצפנה מחייבת מפתח פרטי, שמצוי בידיו של התוקף. אומנם ניתן למצוא ברשת כל מיני כלים שונים המתיימרים לחלץ את המידע, אך לא מומלץ לבדוק אותם.
הצפנה משמשת כרכיב אבטחה מול כל הגופים הרגישים בעולם. לפענוח הצפנה איכותית נדרשים אלפי שנות עבודה של מחשבי על. האם אתם מאמינים שכלי שמצאתם באינטרנט יעשה את העבודה?

כיצד אוכל לדעת שהעסק שלי מוגן?

אומנם אין הגנה של 100%, אך יישום מדיניות אבטחה עם הטכנולוגיות והדגשים העדכניים להגנה בפני וירוס כופר יכולים לצמצם משמעותית את החשיפה של הארגון, יחד עם גיבוי מידע שיאפשר שיקום.
בארגונים גדולים מומלץ ליישם תוכנית המשכיות עסקית (DRP), בכדי להבטיח חזרה לשיגרה במהירות הגבוהה ביותר.

אין לי מושג איך משתמשים בביטקוין, מי יכול לעזור לי?

תשלום הכופר נעשה לרוב על-ידי תשלום במטבע וירטואלי, ביטקוין (Bitcoin), תהליך הרכישה והעברה דורש ידע מקצועי וכדאי לפנות לגורם טכני בעל ניסיון בתחום.

וירוס כופר – כמה צריך לשלם?

גובה התשלום הנפוץ עומד על חצי ביטקוין (Bitcoin), כ-450$ , אך המחיר משתנה ויש מקרים שנדרשים לשלם גם מאות אלפים ואף מיליוני דולרים.

האם תשלום הכופר מבטיח שיחרור של הקבצים?

לא. וגם אם כן, הרי שסומנת על-ידי התוקף כמטרה, שנכנעת לאיומים ומוכן לשלם כסף.

כיצד משולם הכופר?

הכופר משולם בדך-כלל באמצעות מטבע וירטואלי, ביטקוין (Bitcoin), אשר אינו מאפשר איתור של התוקף, להבדיל מאמצעי תשלומים אחרים, אשר הרשויות יודעות להגיע אל היעד אליו הועבר הכסף.

האם כדאי לשלם את הכופר?

לא!
תשלום הכופר הוא כניעה לתוקף. הוא לא מבטיח שהקבצים ישוחררו, ויתכן שתסומנו לתקיפה חוזרת.
במידה ובכל זאת בחרתם לשלם את הכופר, מומלץ לבצע זאת בליווי של איש מקצוע לוודא תקינות התהליך, כדי למנוע מחיקת הקבצים. תשלום הכופר מבוצע באמצעות המטבע הוירטואלי ביטקוין ונדרש ידע מקצועי לרכישה ולביצוע התשלום.

יש לי חומת-אש, (Firewall). האם אני מוגן?

חומת אש מספקת הגנה חלקית, מדובר ברכיב אבטחה הכרחי לאבטחת המידע-בארגון אך חומת האש אינה מספקת הגנה של 100%.
חומת-אש מסייעת רק במידה והיא מוגדרת ומנוהלת באופן מקצועי ורציף. עצם העובדה שמותקנת ברשת חומת-אש, לא מבטיח שהיא עובדת כנדרש. כמו כל אמצעי אבטחה, היא חייבת עדכונים תקופתיים וניהול מקצועי.
חומת-אש היא רכיב אבטחה חיוני לעסק, אך היא לא מחליפה רכיבי-אבטחה נוספים, כמו אנטי וירוס לתחנות הקצה, חינוך עובדים, מדיניות אבטחה וגיבוי.

האם האנטי וירוס מגן עלי מוירוס כופר?

בהחלט, אך לא באופן מוחלט. תוכנת אנטי וירוס יודעת להתמודד עם מרבית האיומים ולחסום את וירוס הכופר. מכיוון שמופצות כל הזמן גרסאות חדשות שאינן מוכרות על-ידי תוכנת האנטי וירוס, אף תוכנה לא יכולה לספק מענה של 100%.
יש מגוון רב של יצרנים ולכל יצרן יש מספר תוכנות עם יכולות שונות. בנוסף, בכל תוכנה יש הגדרות רבות, ולכן חשוב לוודא שההגדרות נכונות.
לעסקים אנו ממליצים על תוכנות עסקיות בניהול מרכזי, שכן מדובר על שירות המחייב בקרה וניהול יומיומי.

כיצד ניתן להגן על עצמי מוירוס כופר?

ההגנה מוירוס כופר זהה להגנה בפני כל איומי אבטחת מידע אחרים ומחולקת לשלוש: מודעות משתמשים, אבטחת מידע, גיבוי מידע

יש לי cyberwall של בזק-בינלאומי, האם אני מוגן?

לא!
cyberwall אינו מגן בפני וירוס כופר.

למידע נוסף מלאו פרטים

Contact Us Line
Sending

Call Now Button